פשיטת רגל זכויות

 

פשיטת רגל זכויותבהליך פשיטת רגל ישנם כמה צדדים אשר לכל אחד מהם יש זכויות וחובות, במאמר זה נפרט על זכויות בהליך המשפטי שעובר פושט הרגל. הליך זה אינו בעל חסרונות בלבד, כעת נגלה מהם היתרונות שיש בהליך הזה אם פועלים על פי השלבים המשפטיים ובהתאם לחוק. זכרו, את החובות כולנו מכירים, אבל הזכויות הן פחות נגלות לנו. הנה מספר מצומצם של זכויות שעליכם להכיר בהליך פשיטת רגל.

 

פשיטת רגל זכויות החייב

הליך פשיטת רגל מותיר את החייב עם המון מגבלות כמו אישור יציאה מגבולות הארץ, כינוס נכסים ועוד. עם זאת, ישנן לא מעט זכויות אשר מגיעות לכם, וחשוב שתכירו בהן. יש הגבלות גם על כונס הנכסים בכל הנוגע למקום מגוריכם באם מתגוררים עמכם דיירי הבית, או אם אין לכם מקום אחר ללון בו. כמו כן, יש נכסים שאינם בני חלוקה ואסור לכונס הנכסים להעמיד אותם בקופת המדינה עבור הנושים.

 

עבור פושט הרגל קיימות המון זכויות וכמו כן חובות עם סייגים רבים, הנושא הוא מאוד מעורפל בעניין המשפטי שלו. לכן, חשוב לתת לעורך דין מקצועי לעבור אתכם את התהליך הזה. שמענו על לא מעט מקרים בהם זכויות החייב פשוט נרמסו עקב אי ידיעה מצידו. אף אחד לא ילחם על הזכויות שלכם אם לא אתם, ובשביל שתוכלו להילחם על הזכויות שלכם עליכם לדרוש ליווי משפטי מצד עורך דין המתמחה בתחום זה.

 

פשיטת רגל זכויות הנושים

נושה הוא אדם אשר פושט רגל חייב לו סכום מסוים, נושה יכול להיות קרוב משפחה, חבר ואף מוסד ממשלתי או בנקאי. נושה יכול לגלות שהאדם החייב לו עובר פשיטת רגל או על ידי עצם העובדה שהוא לא מחזיר לו את חובותיו, או כאשר אותו חייב נקלע למשבר כלכלי ומודיע על כך מראש, וכך אפשר להגיע להסדר יותר נוח לפני הליך פשיטת הרגל.

 

לנושה יש זכות לדרוש את חובותיו ולהגיע להסדר אל מול בית המשפט. בהליך פשיטת רגל יש שלב בו נאספים כל הנושים אל מול בית הדין ומנסים להגיע לפשרה עבור חובותיו של פושט הרגל, זאת בזמן שכונס הנכסים כבר מכיר את כל הרכוש של אותו חייב.

 

הנושה מקבל את חובותיו תוך הפרשה כספית של נכסי החייב אשר כבר נמצאים בקופת בית הדין. חשוב לדעת, יש סדרי עדיפויות בין הנושים על אף שכולם זכאים לקבל את החזר כספם. יש הבדל בין נושה שהחייב ללא שום קשר דם איתו, ובין נושה אשר זכאי לדמי מזונות.

 

 

פשיטת רגל זכויות עובדים

פשיטת רגל יכול לקרות גם לתאגיד או לחברה, לא חסרים מקרים בעבר בהם הליך פשיטת הרגל הפתיע את כל העובדים שנשארו חסרי עבודה. אז מי למעשה דואג לזכויות העובדים כאשר החוק אוסר עלינו לתבוע את פושט הרגל? ברגע שעובד נותר ללא הכנסה עקב פשיטת רגל של מקום העבודה שלו הוא זכאי לתשלום גמלה מביטוח לאומי. שימו לב, עובד זכאי גם לשכר אשר נמנע ממנו מתחילת הליך פשיטת הרגל, גם לדמיי פיטורין וגם תשלום לקופות גמל.

 

בכדי שתהיו זכאים לקבל את כל הזכויות שלכם עליכם להציג צו פשיטת רגל או פירוק אשר ניתן על ידי בית המשפט. עליכם להגיש את הבקשה תוך 3 חודשים מפתיחת הליך פשיטת הרגל. עליכם להגיש טופס תביעה לתשלום חוב שכר עבודה ופיצויי פיטורים בפשיטת רגל ופירוק תאגיד. המלצתנו היא להיעזר בסיוע משפטי על מנת שטופס הבקשה יתקבל כהלכה.

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עורך דין תעבורה מחיר

פשיטת רגל לעוסק מורשה

  שליחה צריך חתיכת אומץ בכדי להיות עצמאי בארץ, כחצי מהעסקים הקטנים בארץ יסגרו תוך פחות משנתיים… לא פשוט להיות עוסק מורשה, אבל ישנם גם

משרד עורכי דין במרכז

פשיטת רגל יורשים

  שליחה כל אדם רשאי לוותר על חלקו בירושה, כתוצאה מכך הירושה עוברת למנהל העיזבון או לשאר היורשים. אך מה בנוגע לפושט רגל שמוכן לוותר

משכון נכסים

  שליחה אם חסר לכם הון עצמי לרכישת דירה, מחפשים דרך לקחת הלוואה בריבית נמוכה עבור כל מטרה, לא יודעים איך להחזיר חובות גדולים שנקלעתם

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין צוואה

בעבר, כתיבת צוואה נחשבה לפעולה יחסית נדירה שרק מי שהחזיק בממון ורכוש רב ביקש לבצע זאת. אולם היום כתיבה של צוואה ותכנון החלוקה של הרכוש

עבודה בשחור – מדוע זה רעיון גרוע?

עבודה בשחור יכולה להישמע על פניו בתור רעיון מעולה. לעבוד עבודה מלאה, ולקבל את הכסף במזומן ישירות לכיס – מבלי לשלם מיסים. בישראל אנו רואים