שלילת רישיון נהיגה: ייעוץ וטיפול להחזרת רישיון הנהיגה שלך!

בישראל רישיון הנהיגה יכול להישלל על ידי שלושה גורמים:  

 1. משרד הרישוי – במידה ונהג צבר 36 נקודות בשל עבירות תנועה שביצע, רישיונו יישלל לתקופה של 3 חודשים. אם הנהג צבר 36 נקודות פעמיים במשך תקופה של 6 שנים, רישיונו יישלל לתקופה של 9 חודשים.
 2. בית המשפט – בית המשפט רשאי לשלול רישיון נהיגה של נהג במסגרת הרשעה בגין עבירות תנועה שונות. 
 3. קצין משטרה – בסמכותו של קצין משטרה לשלול רישיונו של נהג לתקופות שונות. 

שלילת רישיון על ידי קצין משטרה

שלילה ל- 30 ימים

לקצין משטרה יש סמכות לשלול מאדם את רישיון הנהיגה שלו למשך 30 ימים אם ביצע את אחת העבירות הבאות:

 • אי עצירה כדין לפני מסילת רכבת.
 • נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים.
 • הסעה אסורה של נוסעים בשכר.
 • אי ציות לתמרור "תן זכות קדימה" או לתמרור "עצור ותן זכות קדימה".
 • נהיגה ברכב במצב העלול לסכן עוברי דרך.
 • עקיפה בדרך שאינה פנויה או עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף. 
 • עבירה מעבירות "נהג חדש".
 • נהיגה במהירות מופרזת מעל לברירת המשפט.
 • אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חצייה.
 • נהיגת רכב כאשר המשקל הכולל של הרכב והמטען המובל בו עולים ב-25% או יותר על המשקל הכולל המותר.
 • הובלת חומר מסוכן שלא כדין.
עורך דין דיני תעבורה

שלילה ל- 60 ימים

קצין משטרה רשאי לפסול רישיונו של אדם ל- 60 ימים אם יש לו יסוד להניח שיוגש נגדו כתב אישום בגין עבירה שגרמה לתאונת דרכים שבה נחבל אדם או ניזוק רכוש. 

שלילה ל- 90 ימים

קצין משטרה יפסול את רישיונו של אדם ל- 90 ימים אם יש לו יסוד להניח שיוגש נגד הנהג כתב אישום בגין עבירה שגרמה לתאונת דרכים שבה נהרג אדם. יש לשים לב כי כאשר אנו עוסקים בעבירה שגרמה לתאונה בה נהרג אדם לקצין המשטרה אין רשות להחליט האם לפסול את רישיון הנהיגה – לא הוא מחויב לפסלו.

כל מה שצריך לדעת על דיני תעבורה בישראל

הליך השימוע

נהג אשר רישיונו נשלל על ידי שוטר, יזומן על ידי השוטר לשימוע אצל קצין המשטרה אשר יתקיים בתוך 3 ימים, לצורך החלטה בדבר פסילת רישיון הנהיגה שלו. בשימוע הנהג רשאי לטעון לעצמו ורשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין. במידה והנהג לא מופיע לשימוע רשאי קצין המשטרה לפסול את רישיון הנהיגה של הנהג גם ללא התייצבותו, ומאותו מועד יראו את הנהג כמי שהודע לו שנפסל מלהחזיק רישיון נהיגה.

חובת ההוכחה של המשטרה

שלילת רישיון נהיגה הינה סנקציה חמורה ביותר אשר פוגעת בחירותו ולעיתים אף בפרנסתו של הנהג. על כן בכדי להפעיל סנקציה זו, על המשטרה להוכיח 2 תנאים מצטברים:

 1. נסיבות העבירה המיוחסות לנהג הינן חמורות.
 2. מגיליון ההרשעות של הנהג עולה כי מדובר בנהג עבריין ומסוכן.

נציין כי לכלל זה קיימים גם חריגים.

ראו גם: נהיגה בשכרות

ביטול פסילת הרישיון

מי שנפסל מלהחזיק רישיון נהיגה רשאי לבקש מבית המשפט לדון בעבירה ולבטל את הפסילה. בית המשפט ישמע את היועץ המשפטי לממשלה (או בא כוחו) או שוטר, ואחר כך הוא רשאי לבטל את פסילת הרישיון, תוך הצבת תנאים או ללא הצבת תנאים נוספים, וזאת אם שוכנע כי ביטול הפסילה לא יפגע בביטחון הציבור.

משרד עורכי דין המוביל בארץ

עורך דין לרשלנות רפואית בהריון

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

רשלנות רפואית

מה חשוב לדעת על תביעת רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא מצב מורכב היכול להיות בעל השלכות ניכרות על המטופלים ועל בני משפחותיהם. כאשר צוותי רפואה והמוסדות שהם עובדים בהם אינם עומדים בסטנדרט הטיפול המצופה במקצוע, המטופלים עלולים לחוות נזק חמור ואף קטלני. אם אתם חוששים שאתם או האנשים החשובים לכם לא קיבלתם טיפול ראוי בעת הצורך, חשוב שתכירו היטב את הזכויות שלכם ואת הדרך שבה אתם יכולים להגיש תביעה על רשלנות. לפניכם כל הפרטים בנושא.

עורך דין

יתרונותיו של עורך דין פלילי מהמרכז

בחירת עו"ד פלילי יכולה להשפיע באופן משמעותי על תוצאות התיק שלכם. עורכי דין פליליים שבסיסם במרכז, כמו תל אביב, מציעים יתרונות מובהקים מבחינת מומחיותם ונגישותם. בחיבור זה נבחן את היתרונות של שכירת עורך דין פלילי מהמרכז, תוך שימת דגש על הידע המיוחד והנגישות הנוחה שלהם.

חשיפת תפקידם של מזכירות משפטיות: מדריך מקיף

בכל הנוגע למקצוע עריכת הדין, ישנם תפקידים רבים התורמים לתפקוד חלק של משרד עורכי דין. תפקיד אחד כזה הוא תפקיד של מזכירה משפטית. אבל מה זה בעצם מזכירה משפטית ומה הם עושים? במדריך מקיף זה נתעמק בנבכי תפקיד חיוני זה ונשפוך אור על התפקיד החשוב שממלאים מזכירות משפטיות בענף המשפט.

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

גירושים

עורך דין גירושין – החשיבות של עוד ואיך תבחרו נכון

מחלוקת בחיי הנישואים יכולה להוביל להחלטה להיפרד. עורך דין גירושין בפתח תקווה הוא הכתובת לפרידה בהתאם לציפיות. עם עורך הדין עוברים על כל הנושאים החשובים בפרידה ובהם מזונות ילדים, משמורת, מזונות האישה, חלוקת רכוש ונוספים. המטרה היא להצליח לעבור לפרק הבא בהתאם לציפיות שלך ולהצליח להתגבר על הבעיות והמחלוקות בצורה הטובה ביותר.

עורך דין

הבנת תפקידו של עורך דין מעצר: הדרכה משפטית בזמנים מטרידים

כאשר עומדים בפני סיטואציה קשה הכרוכה במעצר, ישנה חשיבות מכרעת לפנות להכוונה של עורך דין מעצרים מנוסה. אנשי מקצוע משפטיים אלו מתמחים במתן ייעוץ וייצוג מומחים לאנשים המעורבים בחקירות פליליות או נעצרו על ידי המשטרה.

ניווט במבוך המשפטי: המורכבות של חתונה אזרחית בחול

תכנון חתונת יעד יכול להיות חוויה מלהיבה, אבל כשזה מגיע לניווט בין המורכבות המשפטית של חתונה אזרחית בחו"ל, דברים יכולים להפוך במהירות למכריעים. מהבנת החוקים והדרישות המקומיות ועד להבטיח שהנישואים שלך יהיו מוכרים כחוק בבית, ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון. במאמר זה נתעמק בנבכי ארגון חתונה אזרחית לישראלים במדינה זרה ונשפוך אור על המבוך המשפטי בו עלולים להיתקל זוגות.

ויזה – איך בוחרים את הכרטיס הנכון

אחת ההחלטות החשובות שאנחנו צריכים לקחת, בין אם זה באופן אישי ובין אם זה באופן עסקי, היא באיזה כרטיס אשראי להשתמש. בגיל מסוים, בדרך כלל