פשיטת רגל יורשים

 

פשיטת רגל יורשיםכל אדם רשאי לוותר על חלקו בירושה, כתוצאה מכך הירושה עוברת למנהל העיזבון או לשאר היורשים. אך מה בנוגע לפושט רגל שמוכן לוותר על חלקו בירושה? הרי שכאן הבקשה יותר מסובכת, נכס הירושה הינו תלות עבור הנושים של החייב, במקרה כזה מהו פסק הדין? ומה בנוגע לפושט רגל שנפטר במהלך התהליך?

 

פשיטת רגל יורשים – מהו "עיזבון"?

את המושג "עיזבון" אתם תשמעו פעמים רבות בקשר לירושה. המושג אינו מוגדר בחוק והוא למעשה כל הנכסים של המת העוברים בירושה. זאת אומרת, עיזבון הוא כל הרכוש והנכסים, הזכויות והחובות שלו. ישנם שלושה סוגי נכסים שאינם נכללים בעיזבון – חברות קרן פנסיה, קופת תגמולים וכספים שיש לשלם על פי חוזה ביטוח. האם זה אומר שגם חובות פשיטת רגל הן רגל מעיזבון המנוח?

 

הליך פשיטת רגל יורשים כמו ירושה?

כאשר אדם נמצא באמצע הליך פשיטת רגל, בית המשפט לוקח בחשבון מצב בו החייב נפטר, לצערנו התרחיש קרה לא פעם. לכן, בית המשפט הגדיר כללים ברורים להמשך הליך פשיטת הרגל. המטרה היא להמשיך את התהליך כאילו החייב עוד בן החיים, נכסיו יגיעו לנושים ולא ליורשים. כאשר אדם עובר פשיטת רגל יורשים לפי צוואה אינן זכאים למה שהוכרז כיוון שכל נכסיו של החייב עוברים לכונס הנכסים אשר הוא מחלק את כל נכסיו של החייב עד לקבלת צו הפטר.

 

במקרה בו החייב נפטר עוד לפני שהוכרז כפושט רגל, לכל אחד מהנושים יש את האפשרות להגיש בקשה לניהול עיזבון כדי לקבל את מה שמגיע לו. ההליך יבוצע כמו כל הליך פשיטת רגל אך תחת כותרת אחרת – צו ניהול עיזבון. הליך זה הינו מעט יותר מסובך מכיוון שיש את עניין הירושה והאם הנכסים כבר הועברו לאדם שאינו חייב.

 

פשיטת רגל יורשים – הירושה הועברה כבר

כפי שאתם מכירים את עניין הירושה, כאשר אדם הולך לעולמו הוא בדרך כלל מותיר אחריו צוואה, במידה ולא ישנם דרכים חוקיות לדרוש את הירושה עבור היורשים החוקיים. אך מה קורה במקרה בו אדם הותיר אחריו חובות? האם זה הגיוני שהיורשים יקבלו את חובות הנפטר כמו רעם ביום בהיר? האם הם לא זכאים לירושה? לאחר שהיורשים מקבלים צו קיום ירושה הם זכאים לעשות כרצונם בנכסי החייב.

 

מצד שני, בכדי שאותם נושים יהיו זכאים לקבל את מה שמגיע להם, עליהם להגיש בקשה לניהול עזבון. מרגע שהחייב נפטר השעון מתקתק… מצד אחד היורשים יכולים למכור בכל רגע את הנכסים של החייב, ומצד שני הנושים צריכים את נכסי החייב בכדי לקבל החזר עבור חובותיו. על הנושים למנוע צעד של "ריקון" העיזבון מהר ככל שניתן, באם הנכסים כבר נמכרו בתום לב, לא יהיה ניתן להחזיר את הנכסים בכדי לשלם את חובותיהם של הנושים.

 

פשיטת רגל יורשים – היעזרו באיש מקצוע

עניין פשיטת רגל הינו הליך מסובך כשלעצמו, אז כאשר החייב נפטר ההליך רק הופך ליותר מסובך. עניין הירושה היא תמיד מהווה בעיה, גם כאשר לא מדובר על מצב בו הנפטר החל הליך פשיטת רגל, וגם במקרים כאלה היורשים נעזרים בעורך דין בכדי למנוע מריבות משפחתיות.

 

הירושה הינה הזכאות של היורשים אך במקרה של פשיטת רגל, גם של הנושים. אנו בוודאי יודעים כמה חשוב לכם לקבל את מה שהותיר אחריו אהובכם, ולכן עליכם להיעזר בעורך דין מהר ככל שניתן. עניין ניהול עיזבון הינו עניין של זמן והוכחות, אסור לכם לבזבז אף דקה.

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עורך דין תעבורה מחיר

פשיטת רגל לעוסק מורשה

  שליחה צריך חתיכת אומץ בכדי להיות עצמאי בארץ, כחצי מהעסקים הקטנים בארץ יסגרו תוך פחות משנתיים… לא פשוט להיות עוסק מורשה, אבל ישנם גם

משכון נכסים

  שליחה אם חסר לכם הון עצמי לרכישת דירה, מחפשים דרך לקחת הלוואה בריבית נמוכה עבור כל מטרה, לא יודעים איך להחזיר חובות גדולים שנקלעתם

עורך דין לרשלנות רפואית בהריון

פשיטת רגל זכויות

  שליחה בהליך פשיטת רגל ישנם כמה צדדים אשר לכל אחד מהם יש זכויות וחובות, במאמר זה נפרט על זכויות בהליך המשפטי שעובר פושט הרגל.

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין צוואה

בעבר, כתיבת צוואה נחשבה לפעולה יחסית נדירה שרק מי שהחזיק בממון ורכוש רב ביקש לבצע זאת. אולם היום כתיבה של צוואה ותכנון החלוקה של הרכוש

עבודה בשחור – מדוע זה רעיון גרוע?

עבודה בשחור יכולה להישמע על פניו בתור רעיון מעולה. לעבוד עבודה מלאה, ולקבל את הכסף במזומן ישירות לכיס – מבלי לשלם מיסים. בישראל אנו רואים