פשיטת רגל ומזונות

 

פשיטת רגל ומזונותמה קורה כאשר הגרוש שלך מגיע לכדי פשיטת רגל? הרי על פי חוק, לאחר אישור פשיטת הרגל החובות עבור הנושים מגיעים לערבות המדינה. בהליך פשיטת הרגל יש להגיש תביעת חוב וזאת על ידי עורך דין מוסמך בכדי שאתם וכל הזכאים לדמי המזונות יקבלו אותם ללא הרעת תנאים.

 

פשיטת רגל ומזונות – מהי תביעת חוב?

כאשר אדם נמצא בתהליך פשיטת רגל כל החובות שלו וההליכים המשפטיים נעצרים על פי חוק. מעטים המקרים בהם בית המשפט מאשר להמשיך הליכים משפטיים כנגד פושט רגל. אך מה בנוגע לכל חובותיו של החייב? הנושים, בזמן הליך פשיטת הרגל מגיעים לבית המשפט בכדי להגיע לפשרה אל מול המדינה, זאת בזמן שכונס הנכסים עושה את עבודתו. דרישות אלו מכונות בשפה משפטית "תביעות חוב" או "דרישות חוב".

 

כיצד מגישים תביעת חוב בכל הנוגע אל פשיטת רגל ומזונות?

כאשר מדובר על תביעת חוב כללית ולאו דווקא עבור מזונות, עליכם להגיש את תביעת החוב עד שישה חודשים מיום מתן צו כינוס, את תביעת החוב יש להגיש את כונס הנכסים הרשמי. עליכם להוכיח את סיבת החוב שהוא אכן קיים ולהמציא אסמכתאות שיישארו זאת (היעזרו בעורך דין). האם תהליך בקשת מזונות דומה לתהליך דרישות חוב סטנדרטיות?

 

 

פשיטת רגל ומזונות – מימוש זכויות

תחילה עליכם להכיר בעבודה שאם הגרוש שלכן חייב בפשיטת רגל עליו להודיע לכל מי שמגיע לו מזונות על ההליך. במקרה בו לא הודיע פושט הרגל, על כונס הנכסים להוציא הודעה. לאחר שניתן צו כינוס, הזכאי למזונות צריך להגיש בקשת קצבה לבית המשפט. בבקשה יש לפרט מהם צרכי המשק התלויים במזונות, מה הסכום שנקבע בפסק הדין, ומהם הצרכים של הזכאים בדמי המזונות. כמו כן, עליכם לצרף תצהיר של זכאי המזונות ואת פסק דין המזונות.

 

לאחר הוצאת כל הטפסים והאסמכתאות הבקשה תועבר לכונס הנכסים הרשמי, בית המשפט ידון בבקשה ולאחר מכן יקבל החלטה. כפי שאתם מכירים, כל נכסיו של פושט הרגל יוצאים מרשותו ומגיעים אל רשות המדינה, ולכן רשאי בית המשפט להקציב דמי מזונות מתוך נכסיו של פושט הרגל על בסיס חודשי.

 

לעיתים נוצר הפרש בין דמי מזונות לפני פשיטת הרגל ודמי מזונות בזמן התהליך שיכול להיות ארוך. ההפרש אינו יורד לטמיון אלא נשאר בחבותו של פושט הרגל. על פושט הרגל בתום התהליך לשלם את ההפרש שנוצר כתוצאה מהליך פשיטת הרגל. במקרה סבור פושט הרגל שאינו יכול לעמוד בחובות דמי המזונות גם לאחר סיום הליך פשיטת הרגל עליו לבקש להקטין את החוב שלו כלפי כל הזכאים למזונות.

 

פשיטת רגל ומזונות – האם אפשר לעבור את התהליך ללא ליווי מקצועי?

רבים חושבים על חיסכון כאשר הם לא מיוצגים משפטית, האם הם פועלים בשיקול דעת? כאשר אינכם מכירים את המונחים המשפטיים, את ההליכים על פי חוק ואת ההתמודדות מול בית המשפט אתם עלולים לצאת מופסדים. הליך פשיטת רגל הוא הליך מאוד מסובך שיכול להפוך גם למאוד מייגע אם שני הצדדים לא משתפים פעולה. מדובר על תהליך שאורכו מינימום כ-6 חודשים, אך יכול גם להימשך כמה שנים.

 

בכדי לעבור את התהליך ולהישאר שפויים בסופו, עליכם לבחור בעורך דין מקצועי שילווה אתכם בהחלטות המשפטיות, בבקשות החוב, ובייצוג משפטי אם צריך. עורך דין לענייני פשיטת רגל אינו צמוד אליכם לאורך כל שלבי הבקשה מפאת בקשתו של בית המשפט. לכן, יש להתייעץ עם עורך הדין בכל שלב של התהליך, ובכל טופס ואסמכתא שעליכם להציג.

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עורך דין תעבורה מחיר

פשיטת רגל לעוסק מורשה

  שליחה צריך חתיכת אומץ בכדי להיות עצמאי בארץ, כחצי מהעסקים הקטנים בארץ יסגרו תוך פחות משנתיים… לא פשוט להיות עוסק מורשה, אבל ישנם גם

משרד עורכי דין במרכז

פשיטת רגל יורשים

  שליחה כל אדם רשאי לוותר על חלקו בירושה, כתוצאה מכך הירושה עוברת למנהל העיזבון או לשאר היורשים. אך מה בנוגע לפושט רגל שמוכן לוותר

משכון נכסים

  שליחה אם חסר לכם הון עצמי לרכישת דירה, מחפשים דרך לקחת הלוואה בריבית נמוכה עבור כל מטרה, לא יודעים איך להחזיר חובות גדולים שנקלעתם

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין צוואה

בעבר, כתיבת צוואה נחשבה לפעולה יחסית נדירה שרק מי שהחזיק בממון ורכוש רב ביקש לבצע זאת. אולם היום כתיבה של צוואה ותכנון החלוקה של הרכוש

עבודה בשחור – מדוע זה רעיון גרוע?

עבודה בשחור יכולה להישמע על פניו בתור רעיון מעולה. לעבוד עבודה מלאה, ולקבל את הכסף במזומן ישירות לכיס – מבלי לשלם מיסים. בישראל אנו רואים