פשיטת רגל ויציאה מהארץ

 

פשיטת רגל ויציאה מהארץפשיטת רגל ויציאה מהארץ הם שני ניגודים כיוון שחל איסור יציאה מגבולות ישראל על פושט רגל. אבל בישראל כמו בישראל תמיד צריך לדעת לקרוא את האותיות הקטנות, אולי ככה נגלה שיש אפשרויות בהן אנו רשאים לצאת מגבולות הארץ למרות שעברנו הליך פשיטת רגל.

 

פשיטת רגל ויציאה מהארץ – מדוע חל איסור?

כל פושט רגל הוא בעל צו איסור יציאה מהארץ לתקופה מסוימת. בית המשפט אוסר על החייב לצאת מהארץ כדי שלא יפגע בזכותם של הנושים, אלו שאותו אתם חייב להם כספים. מלבד לעובדה שהחייב עלול לברוח מכיוון שיש פושטי רגל שלא מנצלים את התהליך לטובה ופוגעים בנושים, החייב יכול גם להבריח נכסים בצורה יותר פשוטה כאשר הוא נמצא בחו"ל, במקום בו אין פיקוח.

 

מצד שני, יכול לטעון החייב שבמצבו הכלכלי הנוכחי עדיף לו להתגורר בחו"ל בו המחייה זולה יותר. כידוע, רמת המחייה בקפריסין, יין ורומניה לדוגמא הרבה יותר זולה מאשר רמת המחייה בארץ. הליך פשיטת רגל יכול להשתרך חודשים על גבי חודשים, ולכן טענת פושט הרגל ראויה להישמע.

 

פשיטת רגל ויציאה מהארץ – ככה תוכלו לצאת מהארץ

בית המשפט אמנם קשוח אך לא אטום כמו שרבים יכולים לחשוב. כאשר יש לכם סיבה מוצדקת לשמה אתם מעוניינים לצאת מגבולות הארץ, עליכם להגיש בקשה לבית המשפט. לעיתים הסיבה לשמה החייב רוצה לצאת מגבולות הארץ היא לשם טיפול רפואי, אירוע משפחתי, השתלמות מקצועית ועוד… מן הסתם זו פגיעה באיכות החיים של החייב.

 

בית המשפט מותיר לכל פושט רגל להגיש בקשה, וכדי שהבקשה אכן תתקבל עליכם לפעול בדרך נכונה. על כותב הבקשה לכתוב מהי הסיבה לשמה הוא מעוניין לצאת מגבולות הארץ, מהו יעד הנסיעה, מהו אורך השהות בחו"ל ומי מממן את זה. הדרך בה פעלת לאורך תהליך פשיטת הרגל היא גם פקטור להחלטת הנאמן באם ימליץ להותיר לך לצאת מגבולות ישראל. לכן, אם לא שילמתם תשלומים כראוי או הגשתם דוחות לכונס הנכסים או לנאמן בזמן ייתכן והסיכויים שלכם לקבל אישור נמוכים.

 

במקרה בו עברתם את כל התהליך עד לכאן, יש לדאוג לשני ערבים שסך ההכנסות החודשיות של כל אחד מהם לא פוחת מ-7,000 ש"ח, ואין להם שום תיקים פתוחים הקשורים בעניינים פיננסיים. בתמורה ליציאה שלכם מהארץ שני העדים הם שיהיו בעלי צו עיכוב יציאה עד לחזרה שלכם לארץ.

 

פשיטת רגל ויציאה מהארץ – אתם צריכים עורך דין

כל התהליך שראיתם עד לפה אמנם סוכם בקצרה ונראה לא מסובך כל כך, אבל החיים הם לא מאמר. ברגע האמת בו אתם עברתם פשיטת רגל וברצונכם לצאת מגבולות הארץ עליכם ליצור קשר עם עורך דין תקופה לפני הטיסה ולא שבועיים לפני כן. התהליך הוא מסורבל ויש להסתכל על העבר ולהוציא אסמכתאות ואישורים בכדי להבטיח את אישור הטיסה שלכם לחול בתנאים הטובים ביותר.

 

בית המשפט נתן לכם הזדמנות לפתוח דף חדש וזה מה שמרבית האנשים עושים. מצד שני, יש לא מעט שברחו לחול ומעולם לא חזרו, אותם פושטי רגל הותירו אחריהם נושים רבים שאיכות החיים שלהם נפגעה במיידית. לכן, בית המשפט יצר גדרות רבות בכדי להבטיח שיהיה גיבוי בכל מקרה בו החייב עובר על החוק.

 

אם רצונכם הוא לצאת מגבולות הארץ למטרה כזו או אחרת אך הסיכויים לאישור נמוכים, יוכל עורך דין מצליח לאשר לכם את הבקשה תחת תנאים יותר נוקשים כמו ערבות של העדים, אך זה מקרה קיצוני. בחרו עורך דין מקצועי שידאג לכם לתוצאה הטובה ביותר בזמן המהיר ביותר.

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עורך דין תעבורה מחיר

פשיטת רגל לעוסק מורשה

  שליחה צריך חתיכת אומץ בכדי להיות עצמאי בארץ, כחצי מהעסקים הקטנים בארץ יסגרו תוך פחות משנתיים… לא פשוט להיות עוסק מורשה, אבל ישנם גם

משרד עורכי דין במרכז

פשיטת רגל יורשים

  שליחה כל אדם רשאי לוותר על חלקו בירושה, כתוצאה מכך הירושה עוברת למנהל העיזבון או לשאר היורשים. אך מה בנוגע לפושט רגל שמוכן לוותר

משכון נכסים

  שליחה אם חסר לכם הון עצמי לרכישת דירה, מחפשים דרך לקחת הלוואה בריבית נמוכה עבור כל מטרה, לא יודעים איך להחזיר חובות גדולים שנקלעתם

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין צוואה

בעבר, כתיבת צוואה נחשבה לפעולה יחסית נדירה שרק מי שהחזיק בממון ורכוש רב ביקש לבצע זאת. אולם היום כתיבה של צוואה ותכנון החלוקה של הרכוש

עבודה בשחור – מדוע זה רעיון גרוע?

עבודה בשחור יכולה להישמע על פניו בתור רעיון מעולה. לעבוד עבודה מלאה, ולקבל את הכסף במזומן ישירות לכיס – מבלי לשלם מיסים. בישראל אנו רואים