פשיטת רגל השלכות

 

פשיטת רגל השלכותהליך פשיטת רגל מביא את החייב למצב של איפוס, אפשרות להתחלה מחדש. התהליך עצמו אינו נגמר בין יום אלא משתרע על פני כמה חודשים ולעיתים גם שנים.לאחר הגעה לפשרה עם הנושים, וקריאת תחקיר כונס הנכסים, רשאי בית המשפט להגיע להחלטה, האפשרויות הן מתן הפטר (אישור עבור הליך פשיטת הרגל) או דחייה של הבקשה מסיבות כאלה ואחרות. ההשלכות שיש בשלילת הבקשה הן מובנות, אך האם מהן ההשלכות במקרה בו אושרה הבקשה?

 

פשיטת רגל השלכות – התחלה מחדש

לאחר שאושרה בקשת פשיטת רגל (חדלות פירעון) אתם נקיים מחובות כלפיי הנושים, המדינה לוקחת על עצמה את ההחזרים לפני הסדר אליו בית המשפט הגיע עם הנושים, ובנוסף לאחר מכירת הנכסים ופתיחת קופה מיוחדת. ישנה השלכה מרכזית עבור אלו שעברו פשיטת רגל – הלוואות. ההשלכות לגבי בקשת הלוואות אינן לטובת החייב וחשוב שתכירו בזה.

 

פשיטת רגל השלכות – בקשת הלוואות

לאחר סיום הליך פשיטת הרגל תרשמו במאגר BDI למשך 3 שונים, זהו מאגר שמטרתו ליידע גופים פיננסיים אודות עברו של מבקש ההלוואה. לאחר שעברתם פשיטת רגל בקשת הלוואה תהפוך לאתגר עבורכם, מובן לכם למה? כאשר הבנק או מקור הלוואה אחר רואה שעברתם פשיטת רגל הוא חושש להעניק לכם הלוואה בחשש שלא תוכלו להחזיר את ההלוואה בתוספת הריבית.

 

אין זה אומר שלא תהיו זכאים כלל לקבלת הלוואות, אבל על מקור המלווה להכיר בעובדה שעברתם פשיטת רגל. בדרך כלל כאשר יש לכם עבודה מסודרת, הכנסה קבועה ואפילו נכס חדש אין שום בעיה לקבל אישור הלוואה, אך עדיין הריבית שלכם תהיה גבוהה יותר כיוון שהמקור המלווה כביכול לוקח סיכון גבוה יותר.

 

פשיטת רגל השלכות – משכנתא

כפי שכבר ציינו פושט הרגל יחווה קשיים בבקשת הלוואות בהרבה מקרים. לרוב הלוואות קטנות ומיידיות של סכומים נמוכים יהיו יותר מתועדפים לקבל אישור, אך מצד שני לקיחת משכנתא מצד פושט הרגל הוא הליך שכמעט ואינו עובר אישור במהלך ה-3 שנים לאחר סיום ההליך המשפטי.

 

על אף שייתכן ופושט הרגל יעמוד בכל הקריטריונים לקבלת הלוואה בריבית הוגנת, למקורות המלווים כרגע יש קלף עליכם והוא העבר שלכם. בכל מצב בו אתם נמצאים בחובות, אין לכם עבודה מסודרת או כל עניין כלכלי אחרי שבא לרעתכם, המקור המלווה לוקח תוספת סיכון על ההלוואה שהוא מאשר לכם. האם זה הגיוני יותר שאם יש סיכון גבוה שלא תחזירו עליכם לשלם יותר? תלוי את מי שואלים, אבל אלו הנהלים במדינה.

 

הדעה הרווחת היא שכדאי ללכת לבנק בכדי לקבל הלוואה במחיר הגון, אך הבנק הוא הרבה יותר קשה מאשר חברות חוץ בנקאיות בכל הנוגע למתן הלוואות. ברוב המקרים חברות פרטיות וחברות האשראי יהיו קהל היעד שלכם לבקשת הלוואה וההסתברות לאישור הינה גבוה מאשר הבנקים.

 

פשיטת רגל עם ליווי צמוד

הליך פשיטת רגל הוא לא רק קשה נפשית אלא גם משפטית. ישנם כל כך הרבה דברים שעליכם לדעת בעת בקשת אישור פשיטת הרגל, עליכם לעבור את התהליך הזה עם איש מקצוע שיוכל לכוון אתכם לתוצאה הטובה ביותר בכדי לקבל אישור. כיום לא פשוט לקבל אישור פשיטת רגל, בית המשפט חשדני יותר וכונס הנכסים חריף בהרבה מבעבר. רבים ניסו להסתיר נכסים, לרשום את בעלותם על אדם אחר, להסתמך על הגירושין העכשוויים ועוד אלף ואחת דרכים להתחמק מהאמת. עורך דין מקצועי ישקף בפניכם את המציאות ואת הדרך הנכונה ביותר לצאת כשידכם על העליונה.

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עורך דין תעבורה מחיר

פשיטת רגל לעוסק מורשה

  שליחה צריך חתיכת אומץ בכדי להיות עצמאי בארץ, כחצי מהעסקים הקטנים בארץ יסגרו תוך פחות משנתיים… לא פשוט להיות עוסק מורשה, אבל ישנם גם

משרד עורכי דין במרכז

פשיטת רגל יורשים

  שליחה כל אדם רשאי לוותר על חלקו בירושה, כתוצאה מכך הירושה עוברת למנהל העיזבון או לשאר היורשים. אך מה בנוגע לפושט רגל שמוכן לוותר

משכון נכסים

  שליחה אם חסר לכם הון עצמי לרכישת דירה, מחפשים דרך לקחת הלוואה בריבית נמוכה עבור כל מטרה, לא יודעים איך להחזיר חובות גדולים שנקלעתם

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין צוואה

בעבר, כתיבת צוואה נחשבה לפעולה יחסית נדירה שרק מי שהחזיק בממון ורכוש רב ביקש לבצע זאת. אולם היום כתיבה של צוואה ותכנון החלוקה של הרכוש

עבודה בשחור – מדוע זה רעיון גרוע?

עבודה בשחור יכולה להישמע על פניו בתור רעיון מעולה. לעבוד עבודה מלאה, ולקבל את הכסף במזומן ישירות לכיס – מבלי לשלם מיסים. בישראל אנו רואים