משכון נכסים

 

משכון נכסיםאם חסר לכם הון עצמי לרכישת דירה, מחפשים דרך לקחת הלוואה בריבית נמוכה עבור כל מטרה, לא יודעים איך להחזיר חובות גדולים שנקלעתם אליהם, יכול להיות שיהיה נכון עבורכם להיכנס לתהליך של 'משכון נכסים'.

משכון נכסים זה תהליך בו הבנק למעשה מלאים את הנכס שלכם ונותן לכם הלוואה השווה לחצי משווי הנכס. נכס יכול להיות כל מיני דברים, הוא יכול להיות בית, רכב, קרקע, קרן השתלמות ועוד.

רגע לפני שנצלול לתוך הפרטים, חשוב להדגיש, אין לנו דרך לדעת, מעבר למסך המחשב האם הפרוצדורה של משכון נכסים אכן מתאימה לכם. אבל מה שאנחנו כן יכולים לומר הוא שמדובר בהליך שיכול להיות לעזר לאנשים שונים במצבים מסוימים. ההמלצה היא בכל מקרה לקחת את האמור כאן כחומר רקע, אבל לא לפעול בלי היוועצות באיש מקצוע המבין בתחום. הרי בסוף, מדובר על הכסף שלכם והחיים שלכם. אל תפעלו מהבטן, קחו את הזמן ועשו דברים באחריות.

כמה מילים שיתנו רקע על משכון נכסים

כאמור, משכון נכסים זה תהליך שמאפשר קבלת הלוואה בתנאים נוחים עבור מי שלא יכול לקבל הלוואה בדרכים אחרות. בכל פעם שמשהו ניגש לבנק לקחת הלוואה, המערכת הבנקאית צריכה לתת הערכת מסוכנות. הרי אף גוף לא מעוניין לתת כסף למי שיש סיכוי שלא יוכל להחזיר את ההלוואה בהמשך.

יש מקרים פשוטים יותר. נגיד אם מדובר על הגדלה מינורית של מסגרת הכרטיס באופן חד פעמי, או מתן משכנתא לזוג מבוסס העובד בעבודות שניתן להניח כי יכניסו מספיק כסף לאורך שנים. אבל מה קורה אם מדובר על זוג העובד בעבודות פחות בטוחות? מה קורה אם מדובר על עצמאי בעל חנות או מסעדה? מה קורה כשצריך לקחת יותר מהלוואה אחת? בדיוק בשביל זה אפשר לעבור תהליך של 'משכון נכסים'.

מטבע הדברים, אדם שממשכן את הנכס שלו יהיה בעל מוטיבציה גבוהה להחזיר את ההלוואה כך שניתן יהיה לסמוך עליו לאורך הזמן.

מה גובה הסכום שניתן לקבל על משכון נכסים

זה משתנה. מדובר על סכום שנע בין כמה מאות אלפי שקלים למליוני שקלים, תלוי בסוג הנכס. אבל, קחו בחשבון שבהמשך תצטרכו גם להחזיר את הסכום הזה כדי לקבל את הנכס חזרה. כך ששוב, במידה ואתם מעוניינים לקחת הלוואה בשביל משכנתא לנכס שנראה כי שווה להשקיע בו, או שאתם מעוניינים לפתוח עסק ואין לכם איפה להתחיל יכול להיות שאכן משכון נכסים זו האופציה הטובה עבורכם. אבל, אל תפעלו באימפולסיביות. קחו את הזמן לחשוב על הדברים. היוועצו באנשי מקצוע שמבינים בתחום, כדי להיות בטוחים שאתם מבינים בדיוק מה אתם עושים.

משכון נכסים – מה עושים עכשיו

במידה ואכן בחרתם ללכת לתהליך של משכון נכסים עומדות בפניכם שתי אופציות:

  1. ללכת לתהליך בעצמכם: ללכת לבנק ולהתחיל בתהליך. אל תשכחו לקרוא כל מסמך ולהגיע עם 'שיעורי בית' מוכנים כדי לא לפספס אף פרט.
  2. ללכת לאיש מקצוע: תמורת אחוזים תוכלו להיעזר באיש מקצוע שיעשה למענכם את העבודה

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם. 

 

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עורך דין צוואה

בעבר, כתיבת צוואה נחשבה לפעולה יחסית נדירה שרק מי שהחזיק בממון ורכוש רב ביקש לבצע זאת. אולם היום כתיבה של צוואה ותכנון החלוקה של הרכוש

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין צוואה

בעבר, כתיבת צוואה נחשבה לפעולה יחסית נדירה שרק מי שהחזיק בממון ורכוש רב ביקש לבצע זאת. אולם היום כתיבה של צוואה ותכנון החלוקה של הרכוש

עבודה בשחור – מדוע זה רעיון גרוע?

עבודה בשחור יכולה להישמע על פניו בתור רעיון מעולה. לעבוד עבודה מלאה, ולקבל את הכסף במזומן ישירות לכיס – מבלי לשלם מיסים. בישראל אנו רואים