כיצד לבחור בעו"ד תעבורה מומלץ

 

עורך דין תעבורהביום רביעי קיבלתי שיחת טלפון מפתיעה ממי שהייתה ידידה טובה שלי לפני עשר שנים. כמובן שאשתי לא שמחה במיוחד על חידוש הקשר, אבל את מה שנאמר לי בשיחה לא אוכל לשכוח לעוד הרבה זמן.

הידידה פתחה במילות נימוס, שאלה לשלומי ולשלום הילדים. די מהר היא ניגשה לעניין, וסיפרה שהיא זוכרת שאני עורך דין תעבורה במקצועי, למרות שאני כבר לא מתעסק בתחום כמה שנים. היא הסבירה לי בדמעות שבנה הצעיר נהג בשכרות וביצע תאונה. העדפתי שלא להיכנס לפרטים, ובכל זאת שאלתי אותה האם יש נפגעים. היא השיבה בחיוב, ונשמע היה שהתחילה לבכות שוב. אמרתי לה שאני מצטער לשמוע, והיא מיד שאלה אותי מה עליה לעשות, ואני התחלתי לדבר ברצף.

 

בגלל שבעבר עסקתי בעריכת דין בתחום התעבורה, ואפילו הייתי עו"ד תעבורה מומלץ, הרגשתי שזו חובתי המוסרית לייעץ לה, כיצד לבחור עו ד תעבורה מומלץ, כזה שיוצא אותה ואת בנה מהתסבוכת הזו כמה שיותר מהר. היא שאלה אותי אם אוכל לייצג אותם במשפט. סירבתי, אבל הבטחתי שאתן לה מספר הנחיות על מנת לבחור עו ד תעבורה מומלץ ביותר, עבור המצב המורכב אליו הם נקלעו.

 

אכיפה מוגברת

לפני שהתחלתי לספר, היא שאלה אותי למה אני כבר לא בתחום. הסברתי לה על הקושי הרב שיש לי, לייצג אנשים שעשו תאונת פגע וברח, ושזה קשה לי מבחינה מצפונית. אני מאמין גדול באכיפה מחמירה, כדי לשמור על הביטחון שלנו, ושל הילדים שלנו. עבירות תנועה הן דבר שיש למגר, כי הן מובילות באופן ישיר לתאונות דרכים קשות. לא יכולתי יותר לייצג אנשים שנהגו בשלילה, בשכרות, או שעברו באדום. הסתכלתי בעיניים של הצד השני, ודי מהר החלטתי שזה לא בשבילי.

 

עם זאת, יש חמישה עקרונות מנחים, שיש להיעזר בהם כשבוחרים עורך דין לדיני תעבורה, וכל עוד עובדים לפיהם, אין סיבה שלא נמצא עוד תעבורה מומלץ. אמרתי לה לקחת דף ועט, ולרשום את כל מה שאני אומר לה.

 

הבנה הדדית בניכם לבין עורך הדין שלכם

רבים מורידים מחשיבותה של הכימיה הבין אנושית בין עורך הדין לבין המיוצגים שלו. אפשר להגיד שעורך הדין מוביל את המיוצגים יד ביד לאורך הדרך, כשהם לא מכירים את ההליך המשפטי מקרוב, ולרוב מפוחדים ודרוכים. עוד בפגישת הייעוץ, ודאו שאתם מרגישים בנוח לדבר איתו בחופשיות, לחלוק איתו את הפחדים שלכם, ולספר לו את האמת, ואת כל האמת.

 

מומחה בתחום הייצוג הספציפי

המון פעמים, הלחץ לסגור עורך דין כמה שיותר מהר, גורם לנו לבצע החלטות פזיזות. הסברתי לידידה, שגם אם ייקחו לה שבועיים למצוא עורך דין מתאים, שלא תתפשר על כך בשום מצב. עורך הדין שייצג את בנה, חייב להיות מתחום הנהיגה בשכרות. הסברתי לה, שעורך דין שעוסק בעבירות פעוטות כגון אי ציות לתמרורי עצור, לא ידע כיצד להמתיק את העונש עבור בנה, ועלול אפילו להחמיר את המצב.

 

וותק וניסיון

"אין חכם כבעל ניסיון" הוא פתגם שתקף מאוד במערכת המשפט. עורך דין שהוא "שועל ותיק", יהיה עו ד תעבורה מומלץ. הניסיון שצבר לאורך השנים, יכול לסייע לו להגן על הנאשם, ולנהל את הליך המשפט מצידו בצורה שתטיב עם המיוצג. למשל, במקרים של תאונת פגע וברח, על עורך הדין להציג את הסיבות לכך שהנאשם ברח, בין היתר בגלל לחץ, אשמה, ופאניקה. עורך דין ותיק ידע להציג את הנאשם באור חיובי, ולגרום לשופטים לראות אותו באותה הדרך. אמנם כל מקרה לגופו, ואין מקרה אחד דומה למשנהו, אך עם זאת קיימים יסודות ואלמנטים שחוזרים על עצמם ממקרה למקרה. הניסיון מהווה אס בשרוול של עורך הדין ומסייע לו להטות את כף המאזניים לטובת המיוצג.

מחיר שכר הטרחה של עורך הדין

מה כבר אפשר לומר שעוד לא נאמר על המחיר. הבהרתי לידידה שלי, שהמחיר של עורך הדין הוא השיקול האחרון שלה במקרים כאלה. כשמדובר במקרים בהם העונש הצפוי הוא חמור, כדאי לבחור בעורך דין הטוב ביותר שניתן להשיג, גם אם פירוש הדבר הוא לשלם סכום כסף רב יותר. עם זאת, המלצתי לה להימנע מעורכי דין יקרנים, שמבקשים תעריף מוגזם ומופרז. בחלק מהמקרים, עורכי דין יקרנים אינם מספקים את הסחורה. מחירו של עורך הדין נקבע הרבה פעמים על ידי פרמטרים כמו ניסיון, מוניטין, וכמובן מקרים מוצלחים ברפרטואר.

 

שקיפות לפני הכול

כאמור, עורך דין תעבורה הוא אדם שאנחנו צריכים לסמוך עליו בעיניים עצומות, שיעדכן אותנו במה קורה, גם כשהדברים לא נראים טוב. עורך הדין צריך לדבר איתנו בגובה העיניים, להסביר לנו מונחים משפטיים מסובכים, לומר לנו את האמת. גם כשעורך הדין אינו מצליח להגיע להכרעה לשביעות רצוננו בגין הנסיבות, נרצה לדעת לאן הדברים הולכים בכל עת.

 

סיימתי את הנאום, ושמעתי את ידידה שלי נושמת לרווחה. הסברתי לה, שכל עוד היא תמצא עו ד תעבורה מומלץ, בנה יקבל את העונש הקל ביותר, כל עוד הוא כמובן מביע חרטה על הדברים.

 

המרכיב הרגשי של עבירות תנועה

קיימים מקרים בהם הפוגע בתאונה, עלול לגרום לנכות של הצד הנפגע. לא הרבה דובר על המרכיבים הנפשיים של התאונה על הפוגע, תחושת האשמה, החרטה, וההבנה שלא ניתן להשיב את הגלגל לאחור. צעירים רבים שעולים על ההגה לאחר ששתו משקה או שניים, לא מעלים בדעתם את ההשלכות הכבדות שהפעולה שלהם יכולה לגרום. עבור נערים צעירים, מדובר בהתמודדות קשה, כאשר הם מבינים את הנזק האדיר אליו הם גרמו, בגלל טעות אחת.

 

טיפול פסיכולוגי וליווי נפשי

הנזק כאמור בלתי הפיך, ולא פעם הפוגע נזקק לטיפול פסיכולוגי על מנת להתמודד עם התחושות הקשות שהוא מרגיש. הסברתי לידידה שלי שכדאי לה לדבר עם הילד על מה שקרה, ובמידת הצורך אפילו לפנות לגורמים מקצועיים שיכולים לסייע לנער לפרוק את מה שעבר עליו. במקרים בהם יש תאונת פגע וברח, והצד השני הפך לנכה, האמפתיה הכללית עוברת באופן מידי לצד שנפגע, ומבטלת את התחושות הקשות שהרגיש הפוגע. במקרים קיצוניים, הצד הפוגע בתאונה עלול לפגוע בעצמו, פשוט כי אינו יודע כיצד להתמודד עם הרגשות. ברוב המקרים המשפחה של הנפגע כועסת, ובצדק, ומול מערכת המשפט הפוגע מצטייר כ"שטן". עו ד תעבורה מומלץ, יסייע ליצור את הקרקע לליווי מתאים, במיוחד כשמדובר באדם צעיר במיוחד. זאת על מנת לשמור על עתידו ולסייע לו לחזור לשגרה בתום ההליכים המשפטיים.

 

היא הודתה לי מכל הלב, וניתקה את השיחה.

 

עבירות תנועה חמורות הן פליליות

אחד הדברים שחשוב להבין, הוא שבמקרים חמורים, עבירות תנועה הן פליליות לכל דבר ועניין. ולכן, אין לוותר על יצוג של עו ד תעבורה מומלץ, שישמור על האינטרסים שלכם מול בית המשפט. קבלת ייצוג משפטי היא זכות שלא כדאי לוותר עליה, בגלל ההבדל המשמעותי שהיא יכולה לעשות בתהליך. כאמור, עורך דין תעבורה מקצועי ומומחה בתחום, יכול להכריע את הכף מהרשעה לזיכוי, וממאסר ארוך לפיצוים כספיים.

 

עו"ד תעבורה מומלץ

עורך דין תעבורהעו"ד תעבורה מומלץ, הוא דבר הכרחי עבור מי שעשה עבירת תנועה או תאונה. עו"ד מומלץ יסייע לכם לצלוח את המשפט בשלום, ולקבל את העונש המינימלי. חוויתי על בשרי את חשיבותו של עו"ד תעבורה שיודע מה הוא עושה.

הכול התחיל לפני בערך שנה, כשקיבלתי שלילת רישיון בגין מהירות מופרזת. היה זה לילה חורפי, מיהרתי הביתה ומבלי לשים לב הגעתי למהירות של 140 קמ"ש. שוטר שעצר אותי, נתן לי דו"ח תנועה, ולימים קיבלתי שלילת רישיון. לא לקחתי את זה קשה, אבל לאירועים שקרו אחר כך לא הייתי מוכן.

 

נהיגה בזמן שלילה

לא הייתה לי בעיה עם השלילה, חיכיתי בסבלנות עד שהיא תסתיים כאזרח שומר חוק. בזמן הזה, חברים שלי הסיעו אותי, עזרו לי עם מה שצריך, ואשתי עשתה את הסידורים עם הרכב. במקרים שהייתי חייב להתנייד, נעזרתי בתחבורה ציבורית או במוניות. באחד הלילות, אשתי ישנה בבית הוריה ואני הייתי עם הילדים בבית. באמצע הלילה הילדה שלי העירה אותי ואמרה שהיא לא מרגישה טוב. מדדתי לה חום, והבנתי שאני חייבת לקחת אותה מיד לבית החולים. מבלי לחשוב פעמיים שמתי עליה מעיל, ויצאנו לבית החולים. בדרך לבית החולים עצר אותי שוטר, ביקש את הרישיון שלי, והבין מהר מאוד שאני נוהג בזמן השלילה, ובעצם נוהג ללא רישיון. אשתי הגיעה, ולקחה את הילדה לבית חולים. באותו רגע, כל מה שעניין אותי היה לדאוג לילדה, למרות שעשיתי עבירת תנועה.

 

עורך דין תעבורה שהציל אותי

אחרי שהרוחות נרגעו, חבר שלי אמר לי לא להתפשר על ע"וד תעבורה מומלץ, כזה שידע להוציא אותי מהתסבוכת כמה שיותר מהר. הוא הסביר לי שביצעתי "עבירה על עבירה", שכן גם קיבלתי שלילה על נהיגה מעל המהירות המותרת, ולאחר מכן גם נהגתי בשלילה.

הקשתי בגוגל עו"ד תעבורה מומלץ, והתחלתי להרים טלפונים. הבנתי שככה זה לא ילך, ושאני חייב למצוא עורך דין "כריש", שיסביר לבית המשפט את מה שקרה, בתקווה לקבל מעט התחשבות והמתקה בעונש.

 

 

למה כל כך חשוב לבחור עו"ד תעבורה מומלץ?

כאמור, עורך דין תעבורה בעל ניסיון רב, יכול לסייע להקלה בעונש. במידה ועורך הדין מנוסה, הוא יודע כיצד לעבוד בצורה שתסייע למיוצגים שלו, ומכיר את הניואנסים הקטנים בהליכי המשפט. בנוסף, עורך דין שמכיר את התחום היטב, ומנוסה בו, יוכל לבצע עבודה מקצועית שתותיר אתכם מרוצים. קיימים מוטיבים חוזרים בין מקרה למקרה, כך שסביר להניח שעורך דין שטיפל במקרה דומה בעבר והצליח, יוכל לעשות זאת שוב.

 

מחירו של עורך דין תעבורה

כולנו יודעים ששכר הטרחה לעורך דין הוא אף פעם לא זול. רבים מנסים להשיג את הדיל המשתלם ביותר, אך במקרים האלה יש לקחת בחשבון שהמחיר כך או כך לא יהיה זול, ולפעמים כדאי להוסיף סכום כסף נוסף, ולהבטיח עורך דין מקצועי, שייצג אתכם בכבוד בבית המשפט. בצעו סקר שוק באינטרנט על מנת לדעת את טווח המחירים שנהוג לגבות עבור הבעיה שלכם, וכך תוכלו להבין האם עורך הדין שפניתם אליו הוא בצד הזול של הטווח או בצד היקר יותר. אומרים שהמחיר הוא לא פקטור, אך בכל זאת נסו לפקוח את העיניים ולהימנע ממחירים שיקרים יותר מהטווח הנהוג, כי הדבר מעורר תהיות.

 

אמפתיה לפני הכול

מי שעומד בפני משפט בנושא דיני תעבורה, מעיד כי קיימים רגשות מעורבים – חרטה רבה, לצד רצון להמתקת העונש עד כמה שאפשר. עם כמה שאנחנו רוצים עורך דין "כריש", יש חשיבות רבה לליווי הנפשי והתמיכה. העורך דין מהווה מעין אוזן קשבת וכתף תומכת, ומייצג אותנו מול מערכת המשפט. האדם הפשוט אינו מבין בעולם של בירוקרטיה ומשפט, ותפקידו של עורך דין תעבורה הוא להנגיש את העולם הזה עבורנו, להסביר לנו במילים פשוטות מה קורה והיכן אנחנו עומדים, להכין אותנו לגרוע מכל, לומר לנו את האמת, ולנהל את התהליך בשקיפות ובאומץ. אפשר לומר שעורך דין תעבורתי צריך להיות אמפטי וקשוב, כדי לסייע לנו לעבור את התהליך המורכב הזה על הצד הטוב ביותר.

 

עורך דין תעבורה שמומחה לנישה שלכם

אחד הדברים שלמדתי על בשרי, הוא שעורך הדין שאני בוחר חייב להיות מאותו התחום. בעבר, חשבתי שעורך דין שעוסק בתעבורה, מכיר את כל תתי התחומים על בורים, ויוכל לספק מענה מקיף. לימים, הבנתי שבתוך תחום התעבורה קיימות תתי התמחויות, כמו פסילת רישיון, שלילה, נהיגה בשכרות, תאונות, עבירות תנועה, דו"חות תנועה וכן הלאה. הנישות האלה קריטיות, ויכולות להכריע את הכף בין הרשעה לזיכוי, ולכן חשוב לוודא שעורך הדין שלכם מתמחה בדיוק בתחום בו אתם זקוקים לו. כך תוכלו להיות בראש שקט, ולדעת שעורך הדין נמצא "במגרש הביתי" שלו, ולא מרגיש כשחקן אורח בתחום שזר לו.

 

מה קורה כשבוחרים עו"ד תעבורה שאינו מומלץ?

כשמתפשרים על עורך דין תעבורה התוצאה עלולה להיות לא נעימה. תחילה, הסיבות לפשרה עלולות להיות משיקולים כספיים, או משיקולים של לחץ זמן, שצריך לקבוע עם עורך דין כמה שיותר מהר, וכך מפספסים את ההזדמנות לעשות סקר שוק. עורך דין שאינו מומלץ, יכול להיות שהוא חסר ניסיון בתחום בו אתם צריכים אותו, ובנוסף יכול להיות מצב בו עורך הדין לא ימצה את כל האופציות עבורכם. עורך דין שלא יעשה את מירב המאמצים עלול בסופו של דבר להחמיץ הזדמנות להקל את העונש שלכם, עבור העבירה שביצעתם.

 

עורך דין שילווה אתכם

עוד מתחילת התהליך מול רשויות החקירה, ועד לרשות המחוקקת, עורך הדין צריך ללוות אתכם, להנחות אתכם, ולהוביל אתכם יד ביד בדרך להצלחה. כפי שלמדתי, התכונה החשובה ביותר לעורך דין היא שקיפות. כשהמשפט הראשון שלי התקיים, אני זוכר שעורך הדין שלי לקח אותי לצד, שם לי יד על הכתף, הסתכל לי בעיניים ואמר לי – "הדברים לא נראים טוב כרגע". אני זוכר כמה הערכתי את הכנות שלו. השפה המשפטית הייתה כמו סינית עבורי, וכבר לא יכלתי לשמוע את המילה "מרשי" יותר. ברגע שהוא בא אלי, דיבר איתי בגובה העיניים, ואמר לי את האמת שפנים, גם כשהיא לא נעימה, הבנתי שזה עו"ד תעבורה מומלץ, שאני יכול לסמוך עליו בעיניים עצומות. אולי זה עניין של אופי, אבל אני מעדיף עורך דין שלא ינסה לייפות את הדברים, ושידאג שאני אבין מה קורה לאורך כל הדרך. מבחינתי שקיפות, הפכה לתכונה מספר אחת שאני מחפש אצל עורכי דין, וממליץ לחבריי לוודא זאת.

 

החיפזון מן השטן

לסיכום, לצערי הרב, מכורח הנסיבות אני מבין בתחום של דיני התעבורה, והבנתי על בשרי כמה חשוב זה למצוא עו"ד תעבורה מומלץ, ואם תוכלו להשיג המלצות ממכרים שעורך הדין ייצג אותם – מה טוב.
בסופו של דבר מי שמחליט את גזר דינכם הוא השופט, או בורא עולם, תלוי את מי שואלים. כך או כך, השופט הוא זה שמחליט, אבל לעורך הדין השפעה ישירה על ההחלטה שלו. אל תמהרו לבחור עורך דין תעבורה, ובצעו מחקר מעמיק לפני שתקבלו החלטה.

 

פשיטת רגל כמה זמן לוקח לסיום התהליך?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

נהיגה בקלות ראש

  יצא לכם לשמוע על הביטוי נהיגה בקלות ראש? יוצא לנו לשמוע על המונח הזה בחדשות או מי שעוסק בענייני דין מכיר את הביטוי הזה,

איך לעבור בדיקת ינשוף?

  אפילו בפעמים בהם לא שתינו בכלל, עדיין נהיה לחוצים לעמוד אל מול מחסום משטרתי לבדיקת ינשוף. כמובן שהדרך הטובה ביותר לעבור בדיקת ינשוף היא

שימוש בטלפון בעת נהיגה

  שימוש בטלפון בעת נהיגה על פי תקנה 28(ב) לתקנות התעבורה בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב – (א)   לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא

עורך דין תעבורה

שיטת הנקודות

שיטת נקודות שיטת הנקודות הינה שיטה ישראלית המשמשת כאמצעי למעקב אחר עבירות תעבורה שמבצעים נהגים. עבירות תעבורה מסוימות יגררו בנוסף לעונש של קנס או זימון

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית

מה חשוב לדעת על תביעת רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא מצב מורכב היכול להיות בעל השלכות ניכרות על המטופלים ועל בני משפחותיהם. כאשר צוותי רפואה והמוסדות שהם עובדים בהם אינם עומדים בסטנדרט הטיפול המצופה במקצוע, המטופלים עלולים לחוות נזק חמור ואף קטלני. אם אתם חוששים שאתם או האנשים החשובים לכם לא קיבלתם טיפול ראוי בעת הצורך, חשוב שתכירו היטב את הזכויות שלכם ואת הדרך שבה אתם יכולים להגיש תביעה על רשלנות. לפניכם כל הפרטים בנושא.

עורך דין

יתרונותיו של עורך דין פלילי מהמרכז

בחירת עו"ד פלילי יכולה להשפיע באופן משמעותי על תוצאות התיק שלכם. עורכי דין פליליים שבסיסם במרכז, כמו תל אביב, מציעים יתרונות מובהקים מבחינת מומחיותם ונגישותם. בחיבור זה נבחן את היתרונות של שכירת עורך דין פלילי מהמרכז, תוך שימת דגש על הידע המיוחד והנגישות הנוחה שלהם.

חשיפת תפקידם של מזכירות משפטיות: מדריך מקיף

בכל הנוגע למקצוע עריכת הדין, ישנם תפקידים רבים התורמים לתפקוד חלק של משרד עורכי דין. תפקיד אחד כזה הוא תפקיד של מזכירה משפטית. אבל מה זה בעצם מזכירה משפטית ומה הם עושים? במדריך מקיף זה נתעמק בנבכי תפקיד חיוני זה ונשפוך אור על התפקיד החשוב שממלאים מזכירות משפטיות בענף המשפט.