זכויות נכים

בעבר אנשים עם מוגבלות הופלו לרעה ואף נשללו מהם זכויות. אבל היום, הם מקבלים יותר ויותר הזדמנויות לשנות את חייהם לטובה.

כיום, יותר ויותר אנשים עם מוגבלות נכנסים לתחומים יצירתיים כמו קולנוע וטלוויזיה. ניתנות להם הזדמנויות לעבוד בתעשיות אלו עקב שיפור הנגישות במקום העבודה.

הסוגים הנפוצים ביותר של מוגבלויות המשפיעות על יכולתם של אנשים לעבוד כוללים ראייה, שמיעה, ניידות, ליקוי קוגניטיבי או מחלות נפש.

ביקרו באתר המרכז לזכויות נכים למידע נוסף

 

תנועת זכויות הנכים

תנועת זכויות הנכים גדלה והפכה לתנועת הצדק החברתי החשובה ביותר של זמננו.

התנועה מתמקדת בהקפדה על יחס של נכים בכבוד ובכבוד, ושיש להם שוויון הזדמנויות. התנועה מתמקדת גם בשינוי הדרך בה החברה חושבת על מוגבלות.

מאמר זה דן כיצד עמדות החברה כלפי מוגבלות השתנו עם הזמן, וכיצד זה השפיע על התפתחות תנועת זכויות הנכים.

אנשים עם מוגבלות זכו לייצוג נמוך בכוח העבודה. זה הוביל לחוסר גיוון בכוח העבודה, אשר השפיע על החברה מגוונת.

ארצות הברית מנסה לשנות זאת על ידי העברת חקיקה המעניקה לאנשים עם מוגבלות הזדמנויות שוות במקום העבודה. חוק האמריקנים עם מוגבלויות (ADA) התקבל בשנת 1990 והוא עדיין רלוונטי היום.

חוק זה אוסר על אפליה של אנשים עם מוגבלות בתעסוקה, בשירותי ממשל ומקומיים, בהתאמות ציבוריות, בתחבורה ובטלקומוניקציה.

 

נכים בחברה

המאמר דן בחשיבותן של זכויות הנכים בחברה. הוא גם דן בהגדרות השונות של מוגבלות וכיצד היא משמשת ככלי לשליטה באנשים.

המאמר מדבר על כך שאנשים עם מוגבלות אינם נתפסים רק כנטל אלא כנכס לחברה. המחבר סבור שהחברה צריכה להפסיק לראות באנשים מוגבלים נטל ובמקום זאת לראות בהם נכסים.

האו"ם הפך למשימתם להפוך את העולם למקום מכיל יותר עבור כל אדם. אמנת האו"ם לזכויות אנשים עם מוגבלות נחתמה על ידי יותר מ-160 מדינות והיא אמורה להיות מאושרת ב-2020.

האמנה היא מסמך משפטי מחייב הקובע את זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות. זה גם מחייב את המדינות לספק תמיכה ושירותים לאנשים עם מוגבלות.

לאנשים עם מוגבלות יש את הזכות לקבל יחס שווה ולהשתתף בחברה.

חוק האמריקנים עם מוגבלויות (ADA) הוא חוק המגן על אנשים מפני אפליה בגלל מוגבלותם. ה-ADA אוסר על אפליה בתעסוקה, בהתאמות ציבוריות, תחבורה, שירותי ממשל ממלכתיים ומקומיים, טלקומוניקציה וחינוך ציבורי.

ה-ADA מגדיר נכות כ"ליקוי פיזי או נפשי המגביל באופן מהותי פעילויות חיים מרכזיות אחת או יותר".

גם לאנשים שאינם נכים יש זכויות במסגרת ה-ADA. הם לא יכולים להפלות אנשים עם מוגבלות על ידי סירובם להם שירות או אפליה לרעה בכל דרך אחרת.

זכויות נכים הן נושא חשוב מאוד לדיון. חשוב להבין שיש הרבה סוגים שונים של מוגבלויות ולא לכל אחד קל להבין את הצרכים של הנכים.

המפתח מסעיף זה הוא שישנם סוגים רבים ושונים של מוגבלויות, ולא תמיד קל לאנשים להבין את הצרכים של הנכים.

לכל אדם יש זכות לחיות ללא אפליה. אמנת האו"ם לזכויות אנשים עם מוגבלות מגדירה זאת כזכותו של הפרט ל"הנאה מזכויות אדם וחירויות יסוד בשוויון עם אחרים".

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

איך תובעים תאונת עבודה?

תאונות עבודה הן תופעה שכיחה במקום העבודה. הם יכולים לקרות לכל אחד וכאשר הם עושים זאת, חשוב שתדע מה לעשות. ראשית, עליך להפסיק לעבוד ולספר

ביטוח בריאות

שירותי בריאות הם תעשייה מאוד מסובכת שדורשת הרבה ידע ומומחיות לעבודה. זו הסיבה שביטוח בריאות הוא כל כך חשוב. הרבה אנשים לא מודעים לכך שהם

זכויות רפואיות

כפי שראינו בשנים האחרונות, נעשה שימוש בבינה מלאכותית למטרות שונות. אחד מהם הוא שניתן להשתמש בו כדי לעזור לאנשי מקצוע רפואיים. בינה מלאכותית משמשת כדי

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עריכת זיכרון דברים

רבים סבורים כי חתימה על זיכרון דברים לא תחייב אותם. זיכרון דברים יכול להיות רלוונטי במקרים של עסקאות רכישתת דירה או מכירת דירה, מכירת רכב

עורך דין גירושין

עורכי דין גירושין מומחים בהליך גירושין ויש להם ניסיון בכל הנושאים הנובעים מפיצול זוגי. עורכי דין לגירושין יכולים לעזור לך לראות את הצד המשפטי של