ועדה רפואית- משרד הביטחון

כאשר מגיעים לקראת ועדה רפואית במשרד הביטחון, חשוב להכיר מהי בכלל ועדה רפואית, זוהי ועדה שלמעשה הינה הליך משמעותי להכרה בתביעתו של איש כוחות הביטחון, אשר נמצא בתהליך להגשת תביעה למשרד הביטחון.

הועדה מתכנסת ודנה בנתונים של התובע עכב מצב שנגרם או החמיר כתוצאה משירותו ומילוי תפקידו. בתנאי, שמשרד הביטחון אישר הכרה בקשר הסיבתי בין החבלה או המחלה לשירותו הצבאי או הביטחוני של אותו אדם.

בראשית תהליך הועדה הרפואית, האדם התובע להכרה על ידי משרד הביטחון צריך להציג את טיעוניו בפני הועדה וכמו כן, רשאי להעמיד מישהו מטעמו או כל אדם העשוי לתרום לדיון.

חשוב לציין שבמעמד זה, באפשרותו של התובע להגיש בפני הועדה את כל המסמכים הרפואיים וכל חוות הדעת בנושא זה, על מנת שיתקיים תיעוד בפרוטוקול הועדה הרפואית.

לאחר עיון בפרוטוקול הועדה, על התובע לחתום על מסמכי הפרוטוקול כהוכחה לכך שהטיעונים שמוצגים אכן נאמרו על ידי התובע.

כחלק מהועדה הרפואית, נדרש לבצע בדיקה רפואית על ידי רופא מקצועי אשר תהוה עזר לדיון הועדה.

הנבדק, רשאי להביא מטעמו מלווה אשר יהיה נוכח בביצוע הבדיקה הרפואית. אלא אם כן הועדה תקבע אחרת עקב סיבות מקצועיות.

לאחר שלבים אלו, הועדה הרפואית של משרד הביטחון תדון בנושא התביעה כאשר הבדיקות הרפואיות והחומר הרפואי יוצגו בפני הועדה, בתנאי שאושרו על ידי קצין התגמולים של משרד הביטחון.

דיון זה מתבצע ללא נוכחות התובע, אך הדיון כולו מתועד על ידי פרוטוקול אשר מכיל את פסיקת הועדה.

אפשרות הפסיקה יכולה להיות ארעית או קבועה ולאחר מכן יאושר על ידי קצין התגמולים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

היוון נחלה

לא מעט מהאנשים המתגוררים במושבים השונים בארץ אינם מחזיקים ככאלה שיש להם זכות קניין בנחלה. על פי החוק הזכות שלהם מוגדרת בתור בעלי רשות, והם

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עבודה בשחור – מדוע זה רעיון גרוע?

עבודה בשחור יכולה להישמע על פניו בתור רעיון מעולה. לעבוד עבודה מלאה, ולקבל את הכסף במזומן ישירות לכיס – מבלי לשלם מיסים. בישראל אנו רואים

משרדי עורכי דין בחריש

  שליחה נקלעתם למצב בו אתם צריכים ליווי משפטי? פנייה לעורך דין הינה דבר נפוץ היום, בעבר ראו בכך דבר שלילי. כיום סיוע בעורך דין