פשיטת רגל לאחר גירושין

 

פשיטת רגל לאחר גירושיןעוברים פשיטת רגל לאחר גירושין או במהלכן? פגשתי מספיק זוגות שהליך הגירושין גרם להם לפשיטת רגל, מדובר על הליך המצריך ייעוץ צמוד והכוונה בכדי לדעת למה אתם זכאים, וכיצד ניתן לצאת כשידכם על העליונה לאחר כל התהליך.

איך חלוקת הרכוש מתבצעת? מה לגבי תשלום מזונות? על כל אלה יש לנו תשובות עבורכם.

 

פשיטת רגל לאחר גירושין – צו כינוס

במסגרת הליך פשיטת רגל אתם תקבלו צו כינוס. צו הכינוס הוא צו שניתן על ידי בית המשפט ומכליל בתוכו עיכוב הליכים והוראות נוספות לגבי פשיטת רגל. צו כינוס הוא הצו המכריע המתחיל את תהליך חדלות הפירעון. צו זה מקנה העברת נכסי החייב לשלטון. שימו לב, יש הבדל בין צו כינוס לכינוס נכסים.

 

מה לגבי מזונות?

לאחר פשיטת רגל כל החייב פטור מחובותיו לנושה שכן המדינה לוקחת עליה את הנטל. האם דמי מזונות נחשבים לחובות? דמי מזונות הם לרוב תשלום חודשי שמטרתו להבטיח סדר יום ומחייה תקינה עבור הילדים והאישה לעיתים. ישנם כללים שונים לגבי תשלום דמי מזונות עבור פושט רגל.

 

קיים הבדל לגבי דמי המזונות אם הוכרעו לפני צו כינוס, ישנה אפשרות להגיש תביעות חוב ולדרוש את חוב המזונות שנצברו עד להגעת צו כינוס. יש דין שונה לדמי מזונות שכן מדובר על מחייה של התלויים בכך, אותו פושט רגל חייב לפרוע את חוב המזונות שנצבר.

 

מה קורה לאחר צו הכינוס ופשיטת רגל עבור החייב בדמי מזונות? עליכם לפנות לבית משפט אשר יפסוק את בחינת הבקשה. בית המשפט שוקל את קצבת המזונות (על פי סעיף 128 בעניין פשיטת רגל) ולאחר מכן עליו לאזן את הבקשה בין הזכות לזכאים בדמי מזונות ובין יתר החובות של הנושים. לאחר מכן יקבע בית המשפט את הסכום החודשי שיש לחייב לשלם.

 

חלוקת רכוש והברחת נכסים

מה הדין במקרה בו אתם נמצאים בהליך גירושין והנס מכונס לרשויות? ישנם אנשים אשר מנצלים את פשיטת הרגל לטובתם ומעלימים חלק מהנכסים שלהם בטענה של חלוקת רכוש, שכן על הרשויות לחלק את הנכסים באופן שווה בין כל הנושים. בית המשפט מוכן למקרים כאלה ויש לו את הכלים להתמודדות עם פושטי הרגל אשר מנצלים את ההליך לרעה.

 

קיים הבדל משמעותי באם אתם נמצאים כרגע בהליך גירושין ובאם הגירושין התרחשו לפני למעלה מ-3 שנים. בית המשפט מעלה את החשד לגבי הברחת נכסים כאשר אתם באמצע הליך הגירושין, על עורך הדין לבדוק את אמיתות הדברים כדי לשלול מצב בו אדם מסתיר את נכסיו שלא על מנת לחלוק אותם עם הצד השני בהליך הגירושין. ישנה תוכנית בדיקה מסודרת ומוקפדת שמטרתה לבדוק את אמיתות הדברים באם מדובר על עסק או כל נכס מסוג אחר.

במילים אחרות, לא כדאי לכם להתחכם מול בית המשפט ומול עורכי דין מטעם התביעה.

 

חייב או נושה?

כאשר אתם נמצאים בתהליך פשיטת רגל תשמעו רבות את המושג "נושה", נושה הוא אדם אשר פושט הרגל מצוי בחובות אליו. בשני המקרים, גם פושט הרגל וגם הנושה במרבית המקרים יצטרכו לעבור הליכים משפטיים ארוכים כדי לקבל את מלוא הזכות שלהם על פי חוק. בחירת עורך דין שילווה אתכם בדרך זו הינה בחירה קריטית שתכתיב לכם את העתיד לטוב או לרע.

 

מטבע הדברים אינכם בקיעים בכל האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותכם, ולכן יש לבחור עורך דין המתמחה בתחום פשיטת רגל לאחר גירושין. התהליך מסובך יותר מאשר הליך פשיטת רגל ניטרלי, הקפידו לבחור את עורך הדין המקצועי ביותר שיהיה לכם לעזר לאורך כל התהליך.

 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עורך דין תעבורה מחיר

פשיטת רגל לעוסק מורשה

  שליחה צריך חתיכת אומץ בכדי להיות עצמאי בארץ, כחצי מהעסקים הקטנים בארץ יסגרו תוך פחות משנתיים… לא פשוט להיות עוסק מורשה, אבל ישנם גם

משרד עורכי דין במרכז

פשיטת רגל יורשים

  שליחה כל אדם רשאי לוותר על חלקו בירושה, כתוצאה מכך הירושה עוברת למנהל העיזבון או לשאר היורשים. אך מה בנוגע לפושט רגל שמוכן לוותר

עורך דין לענייני ירושה

  שליחה פגישה עם עורך דין לא מחייבת מעורבות פלילית כלשהי, ולפעמים כמו בענייני גירושין גם בענייני ירושה הדברים יכולים לצוף עד לכדי מעורבות עורך

לקביעת פגישה או ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין תעבורה מחיר

פשיטת רגל לעוסק מורשה

  שליחה צריך חתיכת אומץ בכדי להיות עצמאי בארץ, כחצי מהעסקים הקטנים בארץ יסגרו תוך פחות משנתיים… לא פשוט להיות עוסק מורשה, אבל ישנם גם

משרד עורכי דין במרכז

פשיטת רגל יורשים

  שליחה כל אדם רשאי לוותר על חלקו בירושה, כתוצאה מכך הירושה עוברת למנהל העיזבון או לשאר היורשים. אך מה בנוגע לפושט רגל שמוכן לוותר

ערעור על דוח משטרה

  שליחה ביום בהיר אחד הופיע לכם בדואר דוח משטרה עם קנס כספי… אתם לא חייבים לספוג את הדוח הזה, קטן או גדול. לעיתים לא

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו